Na Slovensku doteraz chýbali stretká a celkovo akákoľvek aktivita, ktorá by si pripomínala geniálneho spisovateľa Douglasa Adamsa, ktorý sa zapísal do dejín literatúry „trilógiou“ Stopárov sprievodca galaxiou. Preto by sme chceli pozvať všetkých priaznivcov, ctiteľov, obdivovateľov, vogónskych básnikov, marketingových pracovníkov a aj iné tvory z celého vesmíru na pan-galaktické stretnutie v Deň uteráku, v stredu 25 mája 2011.

Predbežný program:
Stretnutie v jednom z decentných bratislavských podnikov, približne od 7 večera. Keď sa zotmie a spozorovať lietajúce taniere bude jednoduchšie, presunieme sa na strechu, kde si budeme krátiť chvíľu vogónskou poéziou až dokým nepôjde okolo nejaký lietajúci tanier, ďalej:

Variant A: Tanier sa nám za vehementného skákania, mávania rukami s palcom hore podarí stopnúť. Pre tento prípad si zoberte so sebou aj svoju vlastnú príručku, aby ste pri cestovaní vesmírom zbytočne nepodliehali panike.

Variant B: Všetky okoloidúce lietajúce taniere sa na tlupu dvojnohých čaj-pijúcich pozemšťanov vykašľú, alebo sa práve dokončil niekde okolo nás vesmírny obchvat a žiadny tanier neuvidíme. Vtedy budeme pokračovať v dotyčnom podniku megacloumákom a hovorením trápnych vtípkov, ktoré sa budú snažiť napodobniť Douglasa Adamsa (napr. viď (referencia na tuto pozvánku)). Ak niekto poskytne pár príťažlivých lýtok, môžeme sa pokúsiť naučiť sa lietať (samozrejme až po tom, ako zídeme zo strechy).

Čo mám robiť, ak sa chcem zúčastniť?

1. Prečítať si všetko ešte raz a dobre popremýšľať, či sa čas náhodou nedá využiť aj plnohodnotnejšie.

2. Ak si mylne myslíte, že nie, zapísať sa do formulára (pozri link uvedený nižšie) peknými veľkými písmenami. Pre istotu dvakrát, trpezlivosť si v tomto vesmíre treba pestovať. Na uvedenú emailovú adresu vám automaticky budú zaslané detaily stretnutia, keď budú známe. (Kontakty búdu poskytnuté len tretím osobám nepochádzajúcim z tejto planéty.)

3. Už teraz si nachystať svoj, najlepšie kvietkovaný, uterák. Vstup bude povolený len stopárom, ktorí sa preukážu týmto najdôležitejším predmetom v vesmíre.

4. Môžete napísať nejakú poéziu, ktorá bude na streche odrecitovaná masochistickému davu túžiacemu zvíjať sa od kakofónie a iracionality (nemusíte ju recitovať vy osobne). Môže to byť o čomkoľvek, čo uznáte za vhodné, nie len o rozkladajúcich sa labutiach.

Prihlásenie sa na akciu a ešte viac info nájdete TU!

horný obrázok: http://www.celsius1414.com/tag/douglas-adams/

dolný obrázok: http://agclx.soup.io/tag/Culture

Reklamy