Lúčime sa na chvíľu, možno nie práve krátku, ale pokiaľ sa nestane nič nepredvídateľné, odmlka ŽVV nebude trvalá. V rámci trochu predĺžených letných prázdnin čaká tento web obdobie pokoja (nazvime ho „letný spánok“) až do konca augusta. Potom by stránka mala znovu ožiť, a tak ako doteraz, pravidelne prinášať nové a tematicky pestré príspevky snažiace sa popularizovať kritické myslenie, racionalitu, vedu, vedeckú metódu a jej dôležitosť.

Samozrejme, projekt ŽVV zostane aj naďalej interaktívny a otvorený Vaším príspevkom, pokiaľ budú v zmysle našej filozofie (viac TU!TU!).  Ak teda máte námety na ďalšie príspevky, alebo ešte lepšie, urobili ste slovenský prepis zaujímavého videa alebo prepis/preklad zaujímavého úryvku, dajte nám vedieť na email: zivotvesmir@gmail.com.

Projekt ŽVV je neformálny do takej miery, že na to, aby ste sa mohli považovať za jeho súčasť celkom postačí, aby ste sa ako jeho súčasť cítili a súhlasili s našou filozofiou… alebo ešte lepšie, prispievali k propagácii alebo priamo činnosť webu ŽVV a našich stretnutí 🙂

Ešte drobná štatistika: internetový portál ŽVV zaznamenal od svojho založenia v októbri 2010 k dnešnému dňu 32 000 návštev. Nerátajúc oznamy, na stránke sme publikovali 87 príspevkov od 6 autorov. Tu je rebríček dvanástky tých najpopulárnejších:

12. Michael Shermer: Prečo múdri ľudia veria zvláštnym veciam?

11. Richard Feynman: Nedesí ma to (Pochybnosti a neistota)

10. Michio Kaku: Multiverzá a nová kopernikovská revolúcia

9. Lawrence Krauss: „Nič“ už viac nie je ničím

8. Matematický kľúč ku kráse: Fibonacci a zlatý rez

7. Ben Goldacre: Úžasný výskum placebo efektu

6. Zvierací chytráci

5. Hawking & Mlodinow: Spontánny vznik vesmíru

4. …a ďakujeme za ryby! (Úžasné bublinové prstence delfínov)

3. Michael Shermer: Výbava na vystopovanie výmyslov

2. Ako sa vyrovnať s vlastnou podpriemernosťou podľa Richarda Feynmana

…a prvé miesto…

1. Najzábavnejší vtip na svete

Na záver chceme poďakovať každému, kto navštevujete našu stránku a/alebo stretnutia. Ďakujeme taktiež za konštruktívnu kritiku, všetky povzbudivé slová a spätnú väzbu, ktorá bola, našťastie, až na pár výnimiek pozitívna. A žiaden strach, čo nevidieť príde september a s ním nové príspevky a ďalšie stretnutia s prednáškami 🙂

s pozdravom

ŽVV

Obrázok: http://www.unigamesity.com/farewell-filefront/

Reklamy